Gilehouse

TIKROJI EKOLOGIJA
Pluoštinė kanapė tai greitai atsinaujinantis gamtinis išteklius. Specialistai kanapę priskiria prie ekologiškiausių augalų pasaulyje. Atsinaujina kiekvieną sezoną ir todėl yra itin draugiškas aplinkai. Vos per 100 dienų pluoštinė kanapė gali užaugti keturių metrų aukščio, tad iš 1 Ha kanapių galima gauti žaliavos 100 kvadratinių metrų namo statyboms. Šie augalai, tarsi atsvara pasauliniam klimato atšilimui - augdamos pluoštinės kanapės suriša  atmosferos anglies dioksidą – CO2. 1 m² sienos biokompozitui naudojamas pluoštinės kanapės kiekis suriša net 30 kg CO2, o statant 1 m² sienos iš tradicinių statybinių medžiagų, atvirkščiai, į atmosferą išleidžiama iki 100 kg anglies dioksido.

www-kanapiu-biokompozitas

Co2 (ANGLIES DIOKSIDAS)
Atmosferos oras susideda iš 20% deguonies (O2), 79% azoto (N2) ir 1% įvairių dujinių medžiagų. Viena iš tokių medžiagų yra anglies dioksidas CO2. Švariame ore, miške arba jūros pakrantėje, CO2 koncentracija yra 350-400 ppm (0,035-0,04%). Kai CO2 koncentracija ore viršija 600 ppm (0,06%), žmogus jaučia diskomfortą, kuris pasireiškia oro trūkumu, galvos svaigimu, skausmu.

PAGRINDINIAI NAMO PRIVALUMAI

Namas statomas monolitinės technologijos principu - biokompozitas pilamas į klojinius, kurie, kartu su namo karkasu, suteikia pastatui formą ir užtikrina sienų vientisumą. Dėka to išvengiama sujungimo siūlų, šalčio tiltų ir šilumos nuostolių. Šis metodas suteikia galimybę išgauti sudėtingų formų konstrukcijas.

Biokompozito sienų šilumos varžos koeficientas λ = 0,06 W/mK. Dėka vientisos konstrukcijos bei aukšto biokompozito šilumos varžos koeficiento ir didelio inertiškumo (šiluma sugeriama, o vėliau iš lėto atiduodama) energijos poreikis šildant ar vėsinant pastatą yra žemas, tad Jūs sutaupysite lėšų be to prisidėsite prie gamtos tausojimo.

Viena iš mišinio sudedamųjų dalių - kalkė atlieka labai svarbią funkciją - oro šarminimą (suriša rūgštinio pobūdžio anglies dioksidą (CO2), vandenilio (H2) jonus ir tokiu būdu optimizuoja orą). Kalkės naudojamos dar nuo Antikos laikų, todėl ši medžiaga patikrinta laiko. Jos puikiai dezinfekuoja, suriša įvairias medžiagas, sugeria CO2, tad plačiai naudojamos ne tik statybose, bet ir kitose srityse.

Dėl aukšto garų pralaidumo rodiklio μ = 5,48 kanapių biokompozitas optimizuoja drėgmę patalpose. Kanapės sugeria drėgmę ir sukuria kvėpuojančių sienų efektą, o tai užtikrina vienodą drėgmės kiekį patalpose, natūralų drėgmės balansą ir sveiką mikroklimatą.

Kanapių spaliai ir juos rišančios mineralinės medžiagos yra beveik nedegios ir labai patvarios. Priešgaisrinis testavimas, kurį Prancūzijoje atliko CSTB su 300 mm kanapių biokompozito storio siena, parodė, kad kanapių biokompozito siena liko nepakitusi 1 valandą ir 40 minučių. Tad kanapių biokompozitas atitinka A1 nedegumo klasę.

Savo struktūros dėka , kanapių biokompozitas turi žemą garso laidumą. Daugybė bandymų parodė, kad kanapių biokompozitas slopina net iki 90% triukšmo.

Į VIRŠŲ